| TropicalSun a întrebat:

Bunahappy

Stiu ca e cam tarzie intrebarea dar...decat deloc mai bine mai tarziu nu?big grin

Pisica mea a cazut accidental de la etajul 5 al apartamentului in care stau pe 5 septembrie anul trecut. Era noapte deci eu nu stiusem ca ea cazuse. Dimineata cand nu am gasit-o si am vazut plasa de tantari deschisa la balcon l, mi-am dat seama ca a cazut si credeam ca era moarta. am iesit s-o caut ( m-am uitat dupa pete de sange, resturi etc) si n-am gasit nimic. imi pierdusem orice speranta ca o voi gasi vreodata. Totusi cum iesit pe la ora 12 si ceva noaptea si am inceput s-o strig.M-a auzit si a iesit dintr-un cotlon al blocului cu botul plin de sange.A urmat o saptamana de recuperare acasa, nu am dus-o la veterinar.
Ploblema mea este aceasta: eu o mai strig pe nume cand este in canera cu mine dar nu intoarce capul....doar scoate un mieunat. O fi surzit de o ureche la cazatura aia? Sau pur si simplu nu ii e lene sa intoaca capul? Chiar nu vreau s-o duc la vetarinar-ea nu suporta veterinarii. chestia e ca daca a surzit hiar ar putea sa ii derueze orientarea cand o mai las sa se plimbe pe afaracrying
Oare chiar a surzit? angry

3 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Mai fata, niciunui animal nu ii place sa fie dus la veterinar.
Dar trebuie sa o duci, daca zic ca esti proasta te superi.
Te duci cu ea la un consult e intre 20-30 lei consultul.
Trebuie dusa, daca ai vrut pisica trebuia sa fii constienta ca trebuie avut grija de ea.

| Rockerul23 a răspuns:

Pai chiar daca ea nu suporta veterinarii, tot ar trebui sa o duci la un control ca sa fi sigura.

| pikaღ a răspuns:

Asta nu e nimi pam si eu o pisica mica care a cazut de pe acoperisul casei.NU am vrut sa ma duc eu pentru ca mi-a fost frica ca ii s-a intamplat ceva asa ca l-am trimis pe fratele meu, cand a ajuns in curte mi-a zis ca a murit, m-am pus pe plans dar dupa cateva clipe o vad ca intra pe poarta pe pisica.Mama mi-a zis ca pisicile pot sa cada de la sute de metri inaltime ca nu au nimic ele aterizeaza in picioare.