| anonim_4396 a întrebat:

Acasa la țară, eu am un câine, o corcitura de ciobanesc german. Faza e ca nu i-a prea fost acordata atenție cand a fost pui si acum e agresiv, musca, latra, rupe lantul. E un câine destul de maricel. Are in jur de 4 ani. As putea cumva sa ii castig increderea si sa il "imblanzesc" avand in vedere ca nu am fost alaturi de el de cand era pui? As vrea sa ii domolesc temperamentul si sa fie mai prietenos.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate dacă dedici acestei acțiuni timpul și pasiunea ta.
https://www.youtube.com/watch?v=Cbtkoo3zAyI
Cum să faci asta, sunt școli de dresori de câini.
Acest canal You Tube, un curs de dresaj online are 2, 5 milioane de useri.
https://www.youtube.com/watch?v=jFMA5ggFsXU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te referi la anii canini?
E cam târziu sa te împrietenești cu el dar na, totuși e mai ușor decât cu un om.

| Alex1929386543 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refer la ani umani, oricum EU voi incerca sa ma apropii de el.

| anonim_4396 explică (pentru Alex1929386543):

El are înseamnă în jur de 32 de ani.
Încearcă.

| RedNightmare a răspuns:

Hrăneștel personal, de aproape, joacăte cu el când e sătul
Mai radical, ai putea sa nu il hranești o zi și apoi sa ii dai mâncare, dar e cam rea ideea...