| Yourfavgirl a întrebat:

Buna TPU, acum 1 luna au cumparat ai mei 3 porci, iar unul dintre ei a fost atacat de cainele nostru, mai exact i-a luxat piciorul sau ce doamne iarta-ma i-a facut, ca i-a facut si gaura adanca in ambele picioare.Am chemat veterinarul, ne-a zis sa ii dam cu dezinfectant spray, zis si facut, picioarele i se desumflau, dar mereu se umfla daca nu este dat cu spray in zona ca sa ii sparga bubele, iar sangele infect sa ii iasa, deja a devenit obositor acest proces, dar doctorul ne tot spune ca ar trebui sa isi revina.Voi ce credeti, ar trebui bagat la protap sau sa mai asteptam?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu procedam altfel luam cainele cu o nuia si il bateam pana oboseam.

| gabicoo a răspuns (pentru Simpatic):

Total greșit!
Câinele a atacat intrusul! E o reacție firească! Nu are pentru ce să-l bată!

Dacă îl bate data viitoare când va intra în curte un intrus uman (hoț) câinele nu va mai reacționa!

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Nu e total gresit, un caine il poti lua pe gratis de pe strada, un porc costa cateva sute de lei! dar na

| gabicoo a răspuns (pentru Simpatic):

Să o crezi tu că un maidanez luat de pe stradă îți va apăra gospodăria!

Pe Câinele crescut de mic te poți baza!

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Da nu am mai precizat, cu siguranta la un caine luat de mic ma refeream, nu orice caine de pe strada
de pe strada adica cand sunt multi pui corcitura si iei unul

| gabicoo a răspuns (pentru Simpatic):

Văd că nu vrei să înțelegi!

Eu tot metis (corcitură) și crescut de mic, am.

Dacă l-aș bate pentru o situație ca cea expusă mai sus data viitoare nu ar mai reacționa. Ar înțelege că nu are voie să atace intrușii, iar când va veni hoțul va fi pasiv!

| Yourfavgirl explică (pentru Simpatic):

Cainele meu e un caine de talie medie si are varsta de 6 ani,l-am crescut de pui,a crescut alaturi de capre,oi si vaci, dar niciodata nu a atacat, porcii au fost ceva wow pentru el si cred ca s-a speriat cand porcu a sarit la el, atunci a fost momentu in care a terminat porcul la picioare, unul fiind ceva mai afectat ca celalalt ..Referitor la bani am dat 10 milioane pe toti 3..Nu sunt de acord cu violenta asupra animalelor, momentan i-am facut cainelui un tarc si l-am bagat acolo.

| gabicoo a răspuns:

La proțap!