| emma21may a întrebat:

Am 11ani si vreau sa-mi cumpar un pui de labrador.Stau intr-un apartament cu 4 camere, 2 bai, o bucatarie si un balcon.Parintii mei sunt de acord sa-mi cumpere un caine la inceputul lui septembrie......asi vrea date despre labrador de la cei care au si care il tin la bloc. MULTUMESC!happy

Răspuns Câştigător
| elenutza27 a răspuns:

labradorul este o rasă de câini cărora le place să se scalde în apă și să înoate.Fiind un câine nepretențios labradorul nu necesită o îngrjire atentă. Trebuie periat de 3 ori pe săptămână și curățat în urechi la fiecare sfârșit de săptămână.

1 răspuns:
| AlexandraT_4435 a răspuns:

Hei,buna,inainte sa iti iei caine ar trebui sa stii ca trebuie sa fi foarte responsabila! Pe pariu ca vei spune ca poti sa ai grija de el, dar te inseli.La 11 ani am avut un ciobanesc german, pe care a trebuit sa-l dau pentru ca nu a fost educat. Eram prea mica sa am grija de el cum trebuie..insa acum am un caine de 2 ani dresat, cu un comportament model si ingrijit, periat zilnic.(acum am 16 ani)...Eu zic sa mai astepti+ e greu cu caine la apartament! Nu te gandi la tine, gandeste-te doar la bietu caine, care va trebui sa stea saracu in casa vreo 6-7 ore pe zi inchis in casa, fiindca iti dai seama ca nu poti sta cu el afara toata ziua.Si dupa vreo 6 ore de stat in continuu in casa+multa energie acumulata in casa, dormind..il scoti afara si vezi cum te trage.
Mai gandeste-tehappy