Întrebare recomandată | Angheluta_Andrei_Alessandro_1980 a întrebat:

Buna tpu.Am 12 ani si sunt pasionat de robotica.Recent am asamblat un kit imprimanta 3D(tevo tarantula).Dar am cam ramas fara idei de proiecte. Uite proiectele pe care le-am facut pana acum:
-un seif pe baza de card
-un cnc din dvd writere(o imprimanta)
-3x3x3 led cube
-boxa portabila
-alti "roboti" pe care i-am demontat pentru piese.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Idei:
- aparat radio FARA sursa de curent
- detector de metale
- plita cu inductie pentru fiert mancarea
- sistem de alarma cu "laser" infrarosu

Sunt proiecte care necesita studiere suplimentara fata de cunostintele si experienta ta de pana acum, dar foarte interesante si folositoare pentru a invata tehnologia viitorului.

Succes!

P.S.
Daca stai in apropierea Clujului, te pot ajuta cu mai multe idei si solutii.winking

| Angheluta_Andrei_Alessandro_1980 explică (pentru Bula):

Multumesc,o sa incerc sa le fac.Nu stau in aproperea clujului

| Shmooks a răspuns:

Fa un elicopter.