| DocanOctavian a întrebat:

Am auzit ca ciorile si corbii sau stancutele sunt pe locul doi ca desteptaciune dupa om...eu as dori sa dresez una dintre acestea sa imi fie animal de companie....cum si cu ce as putea sa le ademenesc si sa prind?

18 răspunsuri:
| AntoniaRules a răspuns:

Da,ai dreptate, sunt foarte destepte, dar greu de prins.Am vrut si eu un corb, dar te sfatuiesc sa il lasi in natura si sa incerci cu un animal la fel de inteligent:VEVERITA.
Nu glumesc!
Eu mi-am luat azi o veverita Degu si deja stie sa vina dupa mine si si-a invatat numele.Nici cu asta nu glumesc!
Incearca cu o veverita, dar nu siberiana, deoarece nu e la fel de destramă ta ca veverita Degu, Europeana sau Tamiops!

| DocanOctavian explică (pentru AntoniaRules):

Eu am avut multe animale inclusiv veverita...dar as dori sa incerc ceva nou precum corbul...

| DocanOctavian explică:

Am avut multe animale precum si veverita...dar as dori ceva nou precum corbul...de dresat stiu cum sa-l dresez si unde sa-l tin dar nu stiu cum sa-l prind

| DocanOctavian explică:

M-am candit sa imbib mancarea in alcool si dupa ce e mancata ..nu mai pot zbura deoarece sunt ametite...ce ziceti?

| AntoniaRules a răspuns (pentru DocanOctavian):

Cam crud.Nu incerca sa faci un animal ceva ce nu este.Mergi la adapost si poate gasesti acolo un corb.
Ps.Cati ani ai?

| DocanOctavian explică (pentru AntoniaRules):

Serios acum, sigur ca nu fac asta, e doar o idee...dar nu am nici un adapost de animale prin preajma si chiar as dori ca animal de companie un corb sau o cioara. Si am 14 ani

| AntoniaRules a răspuns (pentru DocanOctavian):

Hei! Scuze ca nu ti-am raspuns.Eu am 13 ani si intr-un fel te inteleg. Unchiul meu tocmai imi spuse ca vrea sa imi ia un animal si i-am zis si eu de corb.A zis ca se va interesa sa cumpere de la cineva, sa adopte sau sa prinda. Daca aflu unde poti gasi un corb si cum sa il prinzi te voi ajuta cu drag si iti voi scrie imediat.

| DocanOctavian explică (pentru AntoniaRules):

Iti multumesc foarte mult si astept sa imi scrii.

| AntoniaRules a răspuns (pentru DocanOctavian):

Hei!

| DocanOctavian explică (pentru AntoniaRules):

Buna! Ceva nou?

| DocanOctavian explică (pentru DocanOctavian):

Doresti sa imi spui ceva?

| AntoniaRules a răspuns (pentru DocanOctavian):

Da,dar raspunsul nu s-a trimis tot.Ai Instagram, ca sa put vb acolo? Nu stiu de ce, dar nu s-a trimis tot mesajul.

| AntoniaRules a răspuns (pentru DocanOctavian):

Si da, am gasit un corb.

| DocanOctavian explică (pentru AntoniaRules):

Sigur! Dar cum te cheama pe Insta?

| AntoniaRules a răspuns (pentru DocanOctavian):

Ma cheama dogs_just_dogslife.
Am o poza de profil cu mine si cainele meu.Pe tine cum te cheama pe Insta?

| DocanOctavian explică (pentru AntoniaRules):

Docanoctavian

| Taralunga_Ramona_1979 a răspuns (pentru AntoniaRules):

Bine zis.....numai gunoaiele fac asta

| Taralunga_Ramona_1979 a răspuns (pentru DocanOctavian):

Ma vaffanculo...du-te si i-ati o jucarie La 14 ani vrei sa-ti bati joc de animale