| puki05 a întrebat:

Am câteva întrebări destul de importante! Eu doresc sa îmi iau o veverita de casa (domestica, care trăiește mai mulți ani în captivitate), mai exact veverita siberiana și as avea câteva întrebări :
1.Ce mănâncă?
2. Daca îmi iau fetita va avea ciclu și dacă da, ce trebuie sa fac?
3.Are ceva dacă nu le iei pui?
4.Vin ele singure la tine pe mana în cușcă sau trebuie sa le iei tu?
5.Musca des sau sunt blânde?
6.Care e diferența dintre cea alba și cea maro?
7.Pot dormi cu ea în pat sau seara trebuie sa o pun în cușcă?
8.Dac vreau sa ma uit la un film sta cu mine sau se joaca?
9.O pot tine în pat?
10.Are ceva daca o las libera prin casa?
DAU FUNDA!
Vă multesc pentru răbdare!

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Ca sa inteleg tu vrei sa-ti iei ceva, de dragul de avea un animal de casa dragalas? Eu zic, pe langa informatiile pe care le primesti pe TPU sa faci cercetare si singur, adica iei frumos Google si cauti tot. Nu exista articol sa contina toate raspunsurile, dar de la prima cautare pe google am gasit deja un articol, https://animax.ro/siberiana-sau-canadiana.html
spor

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Intr-adevar, niste intrebari "destul de importante"...
Mai ales asta: "Dac vreau sa ma uit la un film sta cu mine sau se joaca? "
Binenteles ca sta si se uita impreuna cu tine la film. Iar cand nu intelege ceva te intreaba "Asta este personaj negativ?! Credeam ca e personaj pozitiv."

| puki05 explică (pentru johnnny123):

Nu ești amuzant, ești dator arogant, și pentru informarea ta ma refeream dacă sta sau nu cuminte