| Ion87 a întrebat:

Am doi caini husky(o femala si un mascul) care sunt frati, au de aprox. 4 luni. Vreau sa stiu de la cate luni ar trebui sa ii tin separat ca sa nu faca pui impreuna, adica de la cate luni femela va fi fertila.

1 răspuns:
| Florinaf a răspuns:

În mod normal ei simt ca sunt frați și nu se va întâmpla asta ...In fine, femela va intra în călduri după primul ciclu menstrual asta însemnând după 7 luni.Nu trebuie inneaparat sa ii separi deoarece există o pastilă care scoate cateaua din călduri..costa in jur de 15 lei. Sper ca te-am ajutat!