| kjfek543jfe a întrebat:

Am doi papagali perusi, se pot imbolnavi daca mananca frunze de orhidee, trandafir japonez sau crin?

Răspuns Câştigător
| xBebee a răspuns:

Din cate stiu nu li s-a rintampla nimic, sunt frunze fara otrava.Dar cel mai bine daca vrei sa ii hranesti cu verdeata da-le salata verde, si daca nu, incearca mancarea specila numita KO-KO.Eu pe asta o folosesc, are multivitamine.

Daca au scapat, cum spuneam nu se intampla nimic, dar ai grija sa nu mai manance.Inchide balconul sau muta floarea.
Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| danishor a răspuns:

Daca au scapat din cusca si au mancat nu mor, dar nu e indicat sa le dai tu in loc de mancare