| maryo238 a întrebat:

am doua broscute testoase si ma intrebam daca le pun in acvariu un mic peste viu, de la un pet shop sa zicem, il mananca? e bine daca il dau viu?

6 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna. Am si eu 2 broaste testoase. Acum sunt mari, insa cand erau pui am avut un peste pe care ca l-au mancat. Si nu a fost singurul. Asa ca nu le da pesti vii. Poti cumpara de la petshop pesti uscati. E o cutie mare si pe ea scrie Fishes. Oricum intrebi si iti va explica. Ai grija de ele. Daca ai alte intrebari imi poti trimite un pm.

| klau95 a răspuns:

Mai bine nu il dai viu ca nu o sa il prinda deloc. Altceva e in libertate si altceva e in captivitate. Testoasa trebuie sa fie mare sa prinda pestii nu pui mic.
Dar se vinde mancare speciala tot din pesti preparatii cu mai multe ingrediente care le plac testoaselorhappy
Sa ai grija de ele si sa le oferi cat mai multa libertate.Succes! Da-mi Id daca mai ai vreo intrebare.

| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Nu il da ca il mananca, am avut si eu si lau mancat, bafta. Funda?

| pufy6646475 a răspuns:

Nu inteleg un lucru.tu iti doresti sa il manance sau sa nu il manance?