| EliBaldwin a întrebat:

Am mai postat o întrebare in legătura cu cățelușul cu parvoviroza, mai exact puiut de Amstaff de 6 săptămâni. Și a revenit, miraculos. Știe cineva de ce are încă diaree? Doua zile după ce am început sa l hrănim avea scaunul normal iar de 3 zile a devenit iarăși moale. Menționez ca nu e apos, ca in timpul bolii. Sa fie de la hrana umeda combinata cu bobițe? Medicul mi-a zis sa-i dau whiskas de puiuți și are granule x small de la royal. E foarte activ, mănâncă și se joaca. Nu vomează și e Ok in rest

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

N-are nimic, ii poti da si carne de pui cu orez daca ii place.

| EliBaldwin explică (pentru Frank51):

Nu am voie sa-i dau mâncare încă pentru ca a avut parvoviroza și stomacul e încă afectat. Plus ca e prea mic

| Frank51 a răspuns (pentru EliBaldwin):

Si a mea a avut parvo cand a fost mica, abia a reusit sa scape, lua 3-4 vaccinuri pe zi(deja trebuia sa ii dau glucoza), pentru ca nu manca, si un miracol a facut de s-a vindecat. Daca are tendinta sa manance da-i sa manance carne de pui cruda sau fiarta cu orez, nu conteaza daca vomita, important este sa incerce sa manance ca sa isi revina mai repede.

| EliBaldwin explică (pentru Frank51):

S a vindecat se parvoviroza! Doar ca încă are diaree. Ma gândeam ca e de la mâncare. sau elimina parvovorisul. Ori... in cel mai rau caz... ceva boala sau infecție nu stiu exact
Apropo, și câinele meu s-a vindecat dar am luat 5 injectii pe zi... 2 3 perfuzii... pentru ca nu mânca, voma, avea diaree. Nici apa nu a băut deloc. 5 zile

| 1Stephann a răspuns:

Depinde daca in ultima vreme i-ati ilustrat pastile. Daca nu, e posibil sa fie ori de la mancare, ori sa fie un banal virus intestinal. in perioada asta a iernii se imbolnavesc din ce in ce mai mult.

| EliBaldwin explică (pentru 1Stephann):

Nu i-am dat pastile. Oare sa fie ceva virus? Nu pot sa-i dau doar bobițe și hrana de pisici la plic. Asta mi-a recomandat medicul. Oricum mâine merg la veterinar dar intrebat sa ma liniștesc puțin. Mulțumesc pentru răspuns