| gardin a întrebat:

am mare nevoie de ajutor. Miercuri in jurul ore 11 cateaua mea in varsta de un an si doua luni a fatat primul pui urmat la un interval de o ora al doilea apoi de 8 minute si apoi iar o ora.
Ea gafaie foarte rau, cred ca are si febra intrucat ii arde abdomenul si mamelonul din spate, ultimele doua tate sunt tari si mari, i-am pus pe cei mici sa suga de acolo dar nu prea vor intrucat e intr-o zona mai greu accesibila, nu stiu ce sa ii fac, cățelușa nu se intelege bine cu nimeni si de aceea as prefera sa o tratez acasa, daca exisa vreun remediu.

1 răspuns:
| Naavin a răspuns:

Ar fi totusi bine daca i-ai pune o botnita si ai duce-o la veterinar. Vei fi sigura asa ca nu are nimic grav si ca se va vindeca. Nu are rost sa risti, daca ea va muri cum vei ingriji puii, iti va parea rau daca o vei pierde. La veterinar el o poate anestezia si atunci ea nu va avea nimic de suferit, medicul stie ce problema are si cum sa o ajute, tratamentele dupa ureche pot face mai mult rau decat bine.
Sper ca te-am ajutat