| Denyyy77716 a întrebat:

Am nevoie neapărat de ajutor pentru iepurașul meu! Îl am de un an și cred ca acum are râie. Știe cineva din ce cauze poate avea râie și cum se poate trata? Și chiar cât va rezista pana îl duca veterinar? Veterinarul e în concediu și nu îl pot duce. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Oana1308 a răspuns:

Raia poate aparea din cauza capuselor, asta in cazul in care locuiești la curte... poti sa apelezi la un alt medic veterinar din apropierea orasului tau, pentru a stii cu exactitate ce are iepurașul tau si cum se poate trata.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Caută alt veterinar, dacă vrei să fie bine iepurașul tău.

| Felys a răspuns:

Mergi la o farmacie veterinara si cere tratament pentru raie, daca intr-adevar asta e problema

| romeo78 a răspuns:

Mai poate fi o problemă! Pielea și blana sa au pierdut sistemul de apărare contra dăunătorilor, din cauza faptului că, poate, îl curățați în exces, chiar ce folosiți pentru a îl spăla să provoace reacții adverse!
Există remedii anti insecte!
Sau îl tundeți!

| Denyyy77716 explică (pentru romeo78):

Nu spăl iepurele deoarece e foarte agresiv.