| gardin a întrebat:

am o catea care are un an si cam acum o ora a fatat un pui, el inca nu a mancat si nu stiu cum as putea sa il pun sa manance, l-am pus langa mamelon dar degeaba, e vioi.
Si mai am o intrebare, i-a curs putin sange si lichid inainte sa nasca, oare mai are pui? E la prima fatare

4 răspunsuri:
| Tonii_Tonii_1996 a răspuns:

Nu are nimic daca curge lichid, e normal.
Insistati la mamelon, daca e incapatanat cu siringa lapte matern de la farmacie din 2 in 2 ore.

| gardin explică (pentru Tonii_Tonii_1996):

A mai nascut doi, dupa o ora si apoi dupa 10 minute, si din cate observ acum sunt toti linistiti si cred ca sug, cum imi dau seama daca mai are de fatat?

| Tonii_Tonii_1996 a răspuns (pentru gardin):

Daca s-a linistit si vezi ca nu mai e agitata, travaliul a incetat.

| gardin explică (pentru Tonii_Tonii_1996):

A trecut destul de mult timp de atunci si ea tot gafai nu imi dau seama daca ii este cald dau din ce motiv