| NaomyTommy a întrebat:

Am o catelusa cam de 6-7 luni,e pechineza, si e cam jucausa as vrea sa fie mai "agresiva" nu vreau sa o fortez dar as vrea cand intra cineva in curte sa latre, ea latra cand e singura si e enervant ca latra asa...nu stiu cum ca si cum ar plange sa iasa sa ma joc cu ea si daca ies inceata si se joaca cu mine

Va rog un sfat sau orice... :*

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
E doar un pui, inca nu intelege ca trebuie sa pazeasca si sa latre, ea cauta doar joaca, pe parcurs, cand o sa se maturiseze, dupa 1 an de zile, atunci o sa stie ce are de facut, doar nu degeaba se spune ca e cel mai bun prieten al omului.

| Harraf a răspuns:

Buna! Am avut si eu un caine pechinez, ma jucam toata ziua cu el. Eu stiu ca trebuie sa o tragi de urechi inca de mica sau sa altceva de ex: trei pisici ii furau mancarea cainelui meu si il loveau, iar acesta a inceput sa devina mai rau si s-a invatat ca pisicile sunt inamici. Cel mai important, zic eu sa folosesti un accent specific in momentul in care vrei sa faca cv si rasplata sa fie pe masura. Atat happy

| NaomyTommy explică (pentru Harraf):

Mai am si un pisic care are 1 an jumate, cand il vede catelusa latra pe el si o cert, mi-e ca o sa creasca si sa nu imi omoare pisicu ca nu stiu ce fac atunci