| muziclive a întrebat:

Bună, TPU! Am o întrebare: cățelușa mea bichon maltez în vârstă de 7 ani a făta zilele trecute 5 pui. 4 se hrăneau și erau vioi, iar al 5-lea, fiind cel mai mic nu a reusit să supraviețuiască. După ce a murit, ceilalți au inceput să nu mai mănânce. Azi dimineață mi-a mai murit unul, iar acum văd că urmează și al 3-lea. Care ar fi cauza? Am încercat să-i țin să mănânce de la mama lor, însă nu am reușit.
Țin să precizez că i-a fătat afară(fiind foarte frig) si acum sunt in casă. Să fie oare de la variatia de temperatură?
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Da, temperatura ar putea fi o cauză. Ține-i în casă la cald, nu-i mai lăsa afară. Ar trebui să consulți și un veterinar totuși.

| alina2k18 a răspuns:

Catelusei i-a fost monitorizata sarcina?
Ai dus-o la veterinar?
Sper ca e vaccinata anual + deparazitata la 3luni.

| gellalbie4ever a răspuns:

Du-te la un veterinar cu ei

| dombom a răspuns:

Daca e la prima fatare, e cam batrana. Daca nu ai grija ca si catelusa sa manance mai bine.