| Maria897 a întrebat:

Buna TPU! Am o întrebare, oare un câine este trist când stă închis in bloc, adică nu chiar închis că îl scot și afară de 3 ori? Întreb asta, deoarece mi am luat acum 3 ani un câine, după trei luni l-am dus la bunici la curte, iar acum mama și cu mine vrem să il aducem înapoi, deoarece ne e foarte dor de ea si vrem să o ducem la veterinar să o scape de purici când o aducem. Oare o să fie tristă?

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Bună Maria! Sunt sigură că animăluțul tău nu va fi trist pentru că tu și familia ta îl iubiți și vă este dor de el iar dacă el se va simți iubit și dorit nu va fi trist de faptul că va locui la bloc, în plus, dacă ai să îl scoți afară de 3 ori, cum ai menționat și tu, cu siguranță se va obișnui mult mai repede la noul mediu și va fi mai mult decât bucuros să mergeți în plimbări împreună!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În mod sigur. Acolo stă în curte la voi într-o cameră.