| 73scunev a întrebat:

BUNA TPU. happy. Am o intrebare. Pisica se intoarce acasa. Noi ne-am mutat intr-o casa noua si sa adapostat in casa. Ea lasa mult puf prin casa si am invatat-o putin afara. Timpul total stat afara este de vreo o saptamana. DAR : un motan ( Pr*st ) a Stressat-o. de doua ori. a doua oara s-a dus pe noapte de acasa. Dimineata s-a intors si umbla libera prin ograda. Ne-am dus in casa sa luam mincarea si intorcanduse - a disparut. deja sunt 1-2 zile. nu pot crede. era pisica preferata, daca o pierd va ramine un semn in viata mea. era in cele mai bune conditii. Daca Puteti sa ma ajutati., va rog scrieti-mi mai jos.

Răspuns Câştigător
| MomentanNuAmNume a răspuns:

Bună.
motanii sunt de fel mai insistenţi. ştiu că sună aiurea. aşa că s-a ascuns într-un colţişor.are nevoie şi ea de puţin timp. las-o în pace. dacă spui că a avut cele mai bune condiţii, atunci nu pleca de acasă degeaba. pisicile pleacă de acasă de tot numai când stăpânul le neglijează, aşa că stai calmă. şi pisicuţa mea, acum o lună şi ceva, plecase de acasă timp de 3-4 zile. dar s-a întors. aşa va face şi a ta.
Baftă!

| 73scunev explică (pentru MomentanNuAmNume):

Sunt baiat. Multumesc anticipat.

| Roxy5199 a răspuns (pentru MomentanNuAmNume):

Ai gresit tot ce ai zis. daca era motan a plecat pentru. ca e sezonul lor de imperechere si a plecat sa se reproduca.

| MomentanNuAmNume a răspuns (pentru Roxy5199):

Din ce a spus el eu nu am înţeles că este motan.
,, Ea lasa mult puf...".

| Roxy5199 a răspuns (pentru MomentanNuAmNume):

Se refera la pisica. pisica= gen feminin

| MomentanNuAmNume a răspuns (pentru Roxy5199):

Şi acum ce facem? stăm să ne corectăm una pe alta ca să ce? laughing hai să încheiem.

10 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca v-ati mutat e posibil sa se fi dus la casa veche, unde ati stat inainte.

| Roxy5199 a răspuns:

Era fata sau baiat?

| cosminboy12 a răspuns:

Eu cred ca era fabiata

| 73scunev explică:

Era Fata... Nu sa mai intors.