| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare urgentă!
Am un pisic de 2 ani ce nu este microcipat, necastrat iar acum nu a mai venit. A mai plecat de câteva ori după pisici, dar a venit a doua zi. Acuma însă este a patra zi și nu a mai venit!
Mă puteți ajuta cu metode pentru a-l găsi chiar și dacă nu este microcipat! Multumesc!

3 răspunsuri:
| anonimaalee29 a răspuns:

Noaptea, cand e liniste, du-te sa il cauti prin apropiere. Ia o conserva sau un plic de mancare poate il atragi cu mirosul. Si mergi asa si il chemi.
Sper sa il gasesti si ai grija sa nu il mai pierzi.

| zepelina541 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine. Si pisica mea in varsta de 2 ani a plecat de acasa se 3 saptamani. Este sterilizata dar nu microcipata. Am cautat - o am? mult dar nu mai am nicio speranta? nu ramane dacat asteptarea si sa se intample o minune. Mentionez ca pisica este de curte si este libera numaki noaptea sta in casa
Eu am incercat asa : am golit sacul de aspirator si am pus ceva blanita la poarta, am lasat mancare in curtev(pe care am constat ca a mancat-o vrabiile?), am pus un vas cu apa.

| anonim_4396 explică (pentru zepelina541):

Bună ziua!
Oh Doamne!
Doamne ajută să se întoarcă!