| Anwthzza a întrebat:

am o mare problema, am un doberman de aproape 3 luni, de 4 zile nu manaca, vomita apa pe care o bea (nu mananca nimic) si un fel de "spume "..am fost la veterinar ieri i'au facut. 2 injectii si i'au dat pastile sa ii dau una pe zi, jumate seara jumate ziua, dar azi tot a vomitat, din nou! sad iar acum oe seara nu a mai vomitat spume. Ci... ceva negru cu miros foarte urat crying nu stiu ce sa ii fac, a slabit foarte tare in 4 zile si nu are vlaga deloc. (La veterinar au spus ca are o infectie...) sad ajutor va rog!

Răspuns Câştigător
| George_Caleb_1966 a răspuns:

Sper sa nu fie vorba de Jardia sau boala de care sufera toti caini mici care nu au al 3'lea vaccin. Nu intru in detalii eu zic sa cauti un medic bun sincer e pacat eu am un caine si a avut Jardia si se manifesta tot prin deshidratare etc etc slabise mult.

A scapat prin perfuzii... vreo 400'500 euro la clinica vreo 2 saptamani perfuzii. Nu vreau sa mananc rahat iubesc animalele dar cred ca are o problema care nu multi medici pot sa il ajute dupa atata timp negru si miroase urat am un deja vu urat!

Iti urez multa bafta si iti tin pumnii!

Cauta un medic veterinar iubitor de animale nu un mercenar!

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Mergi urgent la alt vet sa-ti faca test pentru parvoviroza, cred ca asta e. E o boala fatala, daca nu este depistata la timp puiul nu va avea sanse.

| ligiligi a răspuns:

Buna!
Eu in locul tau m-as duce cu cainele la perfuzii(asta sigur daca nu vrei sa iti moara).
Cauta un medic expert pe care multi oameni il lauda nu primul care iti iese in cale.
Daca mai il ti mult asa poti sa iti iei adio de la el.
Ar trebui sa mergi la un cabiet si sa ii dea perfuzii daca nu mananca.Incearca sa ii dai ceva mancare poate nu mai vomita.
Succes si sper sa isi revina catelul tau!
SUCCES!