| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU!
Am o pisica birmaneza, care are 2 luni.Mananca hrana de pisici umeda, Happy Friends si Felix.
Am primit o pe neașteptate de la o colega...in acea zi i-am făcut baie cu sampon pentru păduchi... după 1 săptămână a făcut ceva alb pe blana...Este ceva alb,la început am crezut că are râie,dar nu se scarpină deloc,iar astăzi când i-am făcut baie cu același șampon,a făcut acel ceva alb în cap,si daca ii trag părul ușor in sus,iau câteva fire in mana! înainte având la picioare,dar necazandu-i părul.

Voi ce credeți ca este? imaginati-va niste coji,pe care le făceam si noi oamenii,de la șampon., dar menționez ca pisica nu se scarpină deloc....sunt îngrijorata... dacă are râie, sigur am luat si eu...

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu cred ca e raie, nu mai folosi samponul, spalati animalele cu sapun natural fara nici un parfum ca le nenorociti. Pentru purici sunt picaturi si zgarda la farmaciile veterinare.