| ReMusS a întrebat:

am o pisica care a fatat acum 1 luna ( pe data 1 Mai), azi dimiteata m-am trezit si am gasit-o moarta, acum mama ei nu mai are puisori, dupa cat timp o pot duce la monta, o pot duce la monta acum?, sau mai trebuie sa astept cateva zile, saptamani?

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu e libera pe afara? Se imperecheaza ea cand e in calduri.

| DenissaRoxana a răspuns:

Nu am inteles, cine a murit si cine a fatat? Puiul sau femela a murit?
Oricum, este recomandat ca femelele (caine sau pisica) sa fete doar o data pe an. Asa ca...asteapta pana la anul', daca nu vrei sa ii obosesti orhanism-ul femelei si sa moara!