| MyTedyBear a întrebat:

Am o pisica cu pui (de o luna) care sta afara cu ei intr-un culcus (stau la casa) iar eu voi lipsi timp de 4 zile...
Credeti ca pisica se va descurca? Isi va parasi puii daca nu mai are hrana in acest loc?
Totusi eu ma bazez pe faptul ca va prinde soareci (se plimba si pe camp) dar vreau parerea voastra.
Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| gabi2019 a răspuns:

Nu-ti face griji daca are culcus si pui de o luna se va descurca fara probleme.

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Ar trebui sa se descurce si singura, dar lasa-i mai multa mancare inainte de a pleca.

| Nerali a răspuns:

Eu iti sugerez sa le lasi mancare in plus sau sa pui un vecin/vecina sa ii dea de mancare. Daca nu ai posibilitatea iti sugerez sa nu iti faci griji pentru ca pisicile sunt adevarate feline se pot hrani si ingriji singure.Cu puii ramane de vazut trebuie sa crezi doar in mama. Fundita?

| MomentanNuAmNume a răspuns:

Bună.
Dacă s-a descurcat cu puii până acum, o va face şi în continuare.dar nu trebuie să îi laşi chiar de izbelişte..cumpără hrană uscată pentru mamă, care să-i ajungă în alea patru zile, sau roagă o rudă/un prieten/un vecin să aibă grijă de ei cât timp lipseşti tu, în schimbul câtorva bănuţi.
baftă şi să-ţi trăiască!

| Bogmina a răspuns:

E mama puilor ~ Se va descurca! laughing
...Nu iti fa griji!

| Vladmen112 a răspuns:

Nu stiu sigur dar ar putea sa plece dar se va intoarce! Pisica se intoarce la casa unde a crescut!