|

Buna TPU! Am o pisica in varsta de 6 ani, mentionez ca in acesti ani nu a avut pui si nici act sexual.Mereu i-am dat pastilute.

Pe data de 24 ianuarie cand a intrat in calduri am adus motan,i-am inchis in baie.

Eu nu stiu daca a facut ceva deoarece dupa ce i-am dat afara din baie pisica mea nici nu il lasa sa se aproprie de ea.

Voiam sa ajung la subiectul ca de o saptamana incoace are un comportament ciudat.

Miauna mult, cauta atentie multa, e agitata și mieunatul ei este mai mult ca un cârâit. Eu ma gandesc acum ca poate e gestanta...dar ar fi trebuit sa se vada burtica.

Voi ce credeti, ce are de face asa?

9 Raportează Evaluează
9 răspunsuri:
| a răspuns:

Este gravidă pisica si de aceea are si mieunatul acela diferit, acorda i toata atentia si dragostea ta ca sa vada ca nu o neglijezi in perioada asta a ei, după nastere o poti castra nu acum, ce rasă este pisica?

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru CristiDinBucuresti):

E o pisica normala de rasa comuna!
Daca ar fi facut ceva pe 24 ianurie pana acum ar fi trebuit sa se vada burta nu?
Si nici in calduri nu e ca stiu cum face cand e.
Dar acum e foarte ciudata! Mananca si mai mult si cum am zis miauna mult...doar asta am observat.

| a răspuns (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Păi cum sa mai fie in calduri cand ea este deja gravidă.

| explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am spus asta deoarece nu stiu daca e gravida sau nulaughingnu stiu ce e cu ea.

| a răspuns (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Dacă mănâncă mult e semn bun.
Dacă îi face, te rog eu să nu îi omori, donează-i.
Și pe ea să nu o castrezi, așa zic eu.

| a răspuns:

Pai nu ii creste burta intr-o saptamana daca este gestanta. Asta este comportamentul ei dupa cele intamplate cu acel motan. Nu o sa pateasca nimic oricum, o sa ii treaca si daca naste o sa nasca normal si o sa fie totul bine big grin

| explică (pentru DoarBogdan):

Dar a trecut de atunci aproape 7 saptamani.

| a răspuns:

Eu zic că motanul acela i-a deschis pofta, dar trebuie să îi aduci altul.

| a răspuns:

Pastilele alea nu sunt bune. Ar trebui poate sa o castrezi. Probabil ca e iar in calduri, dar nu au inceput inca caldurile de tot.