| DeeDee817 a întrebat:

Am o problema, am avut 4 pui de pisica care au avut aproape 2 luni. Luni am obs ceva ciudat la o pisica, nu mai mânca, abia mai putea sa meargă și tot timpul se retrage singura, chiar când îl puneam lângă mama lui sta nemișcat și câteodată miorlaia. Am încercat sa ii dau de mâncare dar nu mânca. Când am venit de la servici, l-am găsit mort. Miercuri mi-a murit alta, joi la fel și azi observ același comportament, cred ca va muri și ultimul pisoi. Aveți idee ce poate fi? La veterinar nu am cum sa merg ca sâmbăta e închis... vreau sa știu dacă e un virus ca sa nu se îmbolnăvească celelalte mai mari.

3 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Trebuia sa mergi cand a murit deja a doua, nu cand se face weekend si ramai pe 0. Poate pisica nu mai da lapte, a facut mastita, si au murit de foame? Sau virus.

| Vikaa a răspuns:

Daca stai la casa, sa nu fi mancat ceva otravit, sau...vezi sa nu fi vorba de o parvoviroza care sa se fi dezvoltat in timp si acu isi face efectul.

| 19Mary19 a răspuns:

Intra pe Facebook si găsești: "intreaba veterinarul". Eu am scris un mesaj si mi-a răspuns in aceeasi zi.