| dreamer439 a întrebat:

am o problema cu catelusa mea, este un bichon de talie medie. De cateva zile se simte rau, cred ca respira greu, tine gura intredeschisa, uneori schiopateaza(putin apoi isi revine) si bea foarte foarte multa apa. Astazi am constatat ca atunci cand i-am dat mancarea, nu inghitea, incerca sa mestece si ii pica din gura. Tin sa mentionez ca mananca doar granule si conserve sau chiar carne sau adesea ii dau parizer. Este la tara iar veterinarul e plecat la socri, nu am un nr de tel, daca ati patit ceva asemanator cu patrupezii vostri mi-ar fi de ajutor un sfat

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bolnavioara. Mergi cu ea la veterinar altfel s-ar putea sa moara. Este vaccinată?

| dreamer439 explică (pentru anonim_4396):

Da este cu vaccinurile la zi

| Balalau95 a răspuns:

Daaaaaaaaaa, TPU e veterinar, o sa iti dam un diagnostic si un tratament precis, si mai ales, catelusa ta nu o sa moara daca nu mergi la un veterinar... REAL

mai lasa droagele, bautura, sau orice te face sa fii "high" si sa nu vezi realitatea reala nenorocita:
ori mergi la veterinar cu catelusa ta, ORI RAMAI FARA EA!

| hacktek a răspuns:

Nu îi mai da parizer, ci carne de pui fiartă, bucăţele mici.
Trebuie dusă la o clinică veterinară bună, sper să fie doar o indigestie.
Mai încearcă să îi dai lapte cu procent mare de grăsime, fiert şi răcit.