| Șttefania a întrebat:

Am o problema mai mare.
Am un catel de 2 luni jum. si nu i-am facut nici un vaccin. Eu l-am luat acum 2 saptamana si nu i-am facut deoarece nu am avut bani. Azi am vb cu doctorul si a zis ca deja trebuia sa il fac pe al doilea insa eu nu l-am facut. Intrebarea mea: O sa il fac si primul vaccin de 2 luni sau nu? Imi este frica sa nu pateasca ceva.

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Trebuie să asculți ce spune medicul veterinar, vaccinurile astea sunt foarte importante mai ales pentru puiuți. Discută exact cu veterinarul să te programeze acum pentru primul vaccin și la distanță de 2-3 săptămâni (sau cum consideră el) pentru. al doi-lea. Vaccinurile au și ele o noimă, nu le poți face pe amândouă odată.

| Aero_2277 a răspuns:

E ca si cand nu te-ai vaccina pe tine de cancerul de col uterin(daca esti femeie).ai nu ai bani trebuie sa il faci.e ca si cand nu ai face schema de vaccinare a nou-nascutului.

daca te intereseaza dresajul ieftin uite aici un site: www.carte-dresaj-canin.ro

mare grija cu vaccinarile!

;)

| oanaoana63 a răspuns:

Nu are nimic mari du-te la veterinar cu el, si o sa vezi ca o sa i faca 2 dar mai concentrate, asa a facut si prietena mea si catelu a facut doua!

| Any_2336 a răspuns:

Nu are nimic daca are 2 luni jumate, poti sa faci primul vaccin. Daca ai indoieli intreaba veterinatul, dar pentru doua saptamani...

| Iulia513 a răspuns:

Buna:*
cel mai bine e sa intb veterinarul daca mai trebuie sa faci primul vaccin si cred ca va spune ca trebuie facut deoarece nu poti sa sari direct la al doilea daca nu l.ai facut pe primul