| Gabriela112312 a întrebat:

am o problema mare, am 2 catelusi mici au aproape 2 luni si unul din ei are viermi iar celalalt imi vomita si face spume la gura ce as putea sa ii dau nu se atinge de mancare deloc si ma ingrijoreaza foarte mult. Va rog sa ma ajutati!
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fugi la veterinar, altfel nu vor trăi. De ce ai așteptat atât? În cazul lor e vorba de înmulțirea exagerată a paraziților intestinali. Aceștia îi pot ucide, fiindcă cățelușii nu au imunitate și sunt foarte vulnerabili. Fără intervenția veterinarului, nu mai au nicio șansă de viață! E deja destul de târziu pentru unul dintre ei. Poate că ar mai avea o șansă, dacă i-ai lua în brațe și ai căuta cel mai apropiat cabinet veterinar. Du-te cu amândoi! Sănătate, sper să îți trăiască.

| anonimg a răspuns:

Ii duci de urgenta pe amandoi la medicul veterinar. Suferinta lor este deja prea mare ca sa mai amani. Mai bine sa iei absente de la scoala si pedeapsa de la parinti decat sa lasi aceste animale sa sufere.

| Lioana a răspuns:

Exista pastile pentru eliminarea viermilor la magazinele pentru animale. Ii pui o pastila din aceea pe gat, te asiguri ca o inghite si ii va trece.