| FlaviusAnghel123123 a întrebat:

Am primit o pisicuta mica mica, cred ca are maxim 2 luni, nu este deparazitata deoarece am adoptato pentru ca era in camp. Cred ca ori am inghitit un par de pisica ori l-am tras in plamani. Ce se poate intampla? Ajung neaparat la doctor? Pisica este mica deci sper sa nu prea fie probleme...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam periculos cand inghiti un par de pisica!
Acuma nu stiu exact ce sanse sunt.
Daca este mica nu e asa mare problema.Organismul va da afara firul de par.
Acuma sa nu intre in plamani, dar sper sa nu se fi intamplat asa ceva!

| EraserHead a răspuns:

Daca incepi sa tusesti mergi cat mai repede cu putinta. Poti avea probleme de sufocare in somn daca a intrat in plamani daca nu, nu ai nici o problema. Daca simti ceva pe gat, ceva ce te deranjeaza probabil e acolo, bea apa si daca vrei si ai timp o vizita la medicul de familie n-ar strica. Acum partea e ca inghitim par nu doar de la pisici si din aer cand expiram.