| Patrăţel a întrebat:

am si eu o mare problema, bunicul meu a gasit o pisica foarte mica, merge are ochii deschisi doar ca nu stie sa manance. imi este frica sa nu moara de foame, miauna mult dar nu prea mananca, i-am dat lapte si nimic, ce sa ii dau, ce sa ii fac ca sa manance, va rog ajutati-ma sad. multumesc:X

Răspuns Câştigător
| BiiaIubesteMickey a răspuns:

Buna!

Ar putea fi mai multe motive. Ai zis ca este foarte mica. Deci ea inca nu poate manca, nu poate rontai, probabil nici dintisori nu are. Daca zici ca bunicul tau a gasit-o, inseamna ca a fost abandonata de mama ei sau chiar luata cu forta de langa ea, ori mama ei murise.nu se stie. Oricum, ea fiind mica, ii trebuie laptic de la mama. Dar poti fi chiar si tu mama ei. Ii poti da lapte dar : ori stai mai departata de ea ( pentru ca s-ar putea sa ii fie frica ), ori o mangai si ii dai de inteles ca nu ii face rau, dar va fi mai greu si va dura mai mult si desigur nu o s-o lasi sa moara de foame pana se va acomoda. In cel mai rau caz, ar putea fi bolnavioara. O poti duce la un meic veterinar daca continua sa refuze mancarea. Eu zic ca merita sa o cresti si sa o ingrijesti impreuna cu bunicul tau. Si ea este un sufletel happy

Bafta si sper sa creasca mare happy

3 răspunsuri:
| a2 a răspuns:

Eu am patit ca imediat dupa ce mi-a nascut pisica, a disparut. Nici in ziua de azi nu a aparut si atunci m-a lasat sa "cresc" un mic pisoi.
Eu i-am dat lapte cu seringa pana cand a invatat sa manance. Singura problema este ca trebuie sa-i dai destul de des. A mea dormea si cand ii era foame ii dadeam de mancare, iar cum eram cu scoala, nu puteam sa stau toata ziua langa ea asa ca i-a dat de mancare bunica.
Deci, daca ai pe cineva care poate avea grija de ea cand esti plecat atunci totul e perfect!

| Andreea_6692 a răspuns:

Du-te cu ea la veterinar si iti da ceva sau poate nu mananca din cauza ca are viermi ca si eu am gasit acu cateva luni o pisica mica si i-am dat lapte manca dar dupa un timp nu manca nimic din cauza ca avea viermi si i'am cumparat de la faramacie pastile pentru viermi... cred ca de asta nu mananca, dar cam cate satpamani /luni are?

| BiiaIubesteMickey a răspuns:

Si inca ceva : uneori o poti baga usurel cu boticul in lapte. Si pisicuta mea cand era mica nu vroia sa bea lapte, dar o mai bagam cu boticul si pana la urma s-a obisnuit si acum bea singurica happy

Bafta inca o data! happy