| Puf54boc a întrebat:

Am si eu o problema!???? Acum 3 zile mi-a plecat motanul, în varsta de 2 ani si o luna de acasa! A fost batut de alt motan mai mare, a fost ranit, daca puneai mana pe el miorlaia, si mergea foarte încet, era lovit în zona fundului...a stat el ce a stat in casa... dupa a iesit afara. Era seara. În dimineata a doua nu s-a mai întors, el în fiecare dimineata venea acasa la boabe, l am asteptat pana în ziua de azi. Mai are vreo sansa sa se întoarca? Am plans foarte mult dupa el, sunt asa atasata de el. Îmi este foarte dor de el????

8 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

S-o fi dus singur la veterinar. A asteptat 2 zile, dupa cum spui, a vazut ca n-ai fost in stare sa ai grinja de el, te-a durat in cot de lovitura si suferinta lui, si isi cauta o altacasa si un stapan iubitor. Daca nu putea sa mearga, nu putea sa se fereasca nici de pericole... In loc sa stai pe TPU, mai bine mergeai sa-l cauti

| Puf54boc explică (pentru Sonia822):

Sonia882, daca nu sti numai comenta aiurea...

| Puf54boc explică (pentru Sonia822):

Sonia882 daca nu sti, nu mai comenta. Nu cred ca era necesar sa spun ca are toate vacinurile facute.

| Sonia822 a răspuns (pentru Puf54boc):

E rau sa aiba toate vaccinurile facute. Ce vaccinuri are si ce contin? Stii? Nu stii. O sa-i cedeze rinichii, asa cum s-a intamplat cu toate pisicile vaccinate. Pardon, otravite

| Puf54boc explică (pentru Sonia822):

Doamne, normal ca stiu ce vacinuri are facute! Pt el trebuie sa i fac vaccinurile pentru era de rasa. Sti, nu trebuie sa ti mai dau tie explicatii, ca tu o ti pe a ta!?‍♀️?‍♀️

| Sonia822 a răspuns (pentru Puf54boc):

Si te-ai uitat ce contin? happy Chestii din Aluminiu? Timerosal(49% mercur)? Altechestii mai nasoale? Aluminiul se suie la creier, ii da convulsii, se simte rau majoritatea timpului. A; te chestii fac sa ii cedeze rinichii la 2-3 ani de la administrare.

| Puf54boc explică (pentru Sonia822):

Da, normal ca m-am uitat ce continea fiecare vaccin! Nu continea aluminiu, mercur, timerosal...etc.

| Sonia822 a răspuns:

Dupa cum te exprimi, pari o persoana plina de pasivitate: ai stat cu el ranit, in loc sa pleci la Vet, ai asteptat sa se intoarca in loc sa pleci in cautarea lui. Unde putea sa se duca, asa, accidentat? Stai comod pe scaun si meditezi pe TPU, daca se intoarce sau nu....mai scapi cate-o lacrima. Esti in scaun cu rotile, ai anemie? Asta da atitudine proactiva.