| CosminBoss22 a întrebat:

Bună TPU,am si eu o problema,azi am fost plecat de acasa si am lasat pisica afara si cand m-am intors ea nu mai avea un deget la picior si sangera,acum am vazut ca nu mai sangereaza dar o doare si daca o ridic cu foarte multa grija si nu ii pot pune bandaj ca ma zgarie, maine dimineata o duc la veterinar dar pana atunci ce pot face?

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Trebuia să-i speli piciorul cu apă, apoi un pansament să nu se murdărească rana.
Mâine, vezi ce spune domnul doctor.

1 răspuns:
| JicaContra a răspuns:

Sa ii dai o medaliewinking
e clar ca un soarece i-a facut asta, deci a fost ranita la datorie big grin

insa, pana maine, poti desinfecta cu rivanol, apa oxigenata si betadina (toate 3 NU ustura)... la apa s-ar putea sa te zgarie (pisicilor NU le place sa intre in apa) si nu e valabil decat daca dai si cu sapun, altfel nu prea e desinfectant