| TheCriminal91 a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o problema cu cainele meu.De cand am primit-o inca nu s-a invatat sa nu isi faca nevoile in casa.Mereu cand si le facea o pedepseam putin dar tot nu s-a invat sa nu si le faca in casa.Are 2 ani si este rasa poodle.Ea este foarte desteapta si iubitoare dar treaba ca isi face nevoile in cusca ei si in casa ma deranjeaza.Eu mai am un caine de rasa shih tzu de 5 ani si de la cateva luni nu isi mai face nevoile in casa.Eu am primit poodle ul de cand avea vreo 8 luni si inainte sa o cumpar o stat la un domn care o tine in cotet cu gainile, nu o ingrijea si ii dadea paine uscata sa manance.Asta poate insemna ceva? Ea este si cam fricoasa asa de felul ei.Va rog vreau raspunsuri de la oameni care au sau care au avut caini si i-au invatat sa nu si le faca in casa.Multumesc!

1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

O urmărești și când vezi că se pune să facă, o iei repede în brațe și o scoți afară, spui că nu-i voie și îi arați tu unde să facă.
Repeți și repeți, până învață.