| Under05 a întrebat:

Am un caine, l-am luat in 5 august 2015 de la o batrana ( mentionez ca nu e de rasa, e doar un soricar metis) care de o saptamana nu mai mananca. Nu stiu ce are, il tin in curte si m-am gandit ca probabil e de la frig ( chiar daca are cusca unde i-am bagat toate paturile posibile ca sa ii fie cald). Stiu ca ar trebui sa-l duc la veterinar dar pe la noi nu sunt si nimeni nu cred ca e dispus sa faca drumul pana in Bucuresti cu un caine care nici de-al naibii nu sta locului. O sa caut ceva veterinari, poate ca o sa-i chem la noi acasa (cu Rex, care e un diavol tasmanian, nu reusesc sa ma duc eu)
Acum am o singura intrebare. Pana gasesc eu un veterinar bun care e dispus sa vina la noi, ce sa ii mai dau sa manance ( ceva care sa-i placa, dar in acelasi timp sa contina vitamine).
Sau se poate sa-i gatesc eu ceva? ( stiu ca e cel mai penibil lucru, dar oare i-ar prinde bine o supa)
Va rog raspundeti cat mai repede, mi se face mila sa il vad asa

Răspuns Câştigător
| NoFeelings a răspuns:

Buna.
În primul rând, multa multă sănătate. După câinele in casa, până una alta, dacă îl tii in curte. E frig, mi ales pentru un metis de sorecar (bănuiesc că ceva metis de teckel).

În al doilea rând, suna un medic veterinar, și vezi ce îți spune la telefon. Sfatul lui, e, totuși important. Nu poate pune un diagnostic, dar îți poate aduce da sfaturile necesare și cu adevărat importante.

Acum, uite o rețetă care ți-o recomand:
Orez fiert, cu legume: morcov, ardei gras și țelină.
Supa nu o recomand.
De asemenea poți găsi multe altele rețete pe site-uri diferite, dacă cauți pe Google.

O întrebare, Rex are vaccinurile la zi?

| Under05 explică (pentru NoFeelings):

Le are pe toate, si carnetul de sanatate, si cipul implantat in labuta...
Nu cred ca asta ar fi cauza, vaccinurile le are facute pe toate

| NoFeelings a răspuns (pentru Under05):

?
Implantat in lăbuță? Microcipurile se implantează in ceafa animalelor, respectiv și cu exactitate a câinilor.
Nu stiu ce Dumnezeu veterinar a făcut asta, dar trecând mai departe, nu acesta este subiectul.
Să ne tii la curent cu sănătatea lui Rex, te rog. happy

| Under05 explică (pentru NoFeelings):

Nu mai pot, azi era sa moară

5 răspunsuri:
| Stephh a răspuns:

Și a mea a făcut așa,nu manca deloc și s-a dovedit ca are probleme la stomac. Încearcă sa ii dai ceva bun ce nu primește prea des(carne,brânză, supa sa fie cu carnita și legume, poate orez) și asa poate este atras și mănâncă.A mea a început sa mănânce, însă, numai după ce a luat o pastila recomandata de veterinar.

| Under05 explică (pentru Stephh):

Carne primeste mereu, nu te gandi ca daca il tin la curte nu-i dau mancare buna happy
Chiar o sa incerc cu branza, de obicei cand ii dadeam nu prea se atingea de ea, dar poate acum, daca ii dau branza de vaci proaspata o sa manance