| Ciprii19 a întrebat:

Am un cățel rasa Bichon Havanez, 7 luni. As vrea sa îl dresez sa stea singur în casa și, cu sfaturile căutate pe net nu am prea reușit. Câinele este foarte atașat de membrii familiei, mama mea fiind casnica. Câinele este tot după noi, dacă unul din membrii familiei iese pe ușa, câinele începe sa latre și sa planga. Mai avem șanse sa îl dresam acasă sau trebuie sa apelam la un dresor? Dacă mai avem șanse, aștept sfaturile dvs. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Buna, totul e bine, cat ca nu e obisnuit. Si maltezul nostru latra in continuu cand ieseam toti, dar dupa un timp s-a obisnuit. Incercati sa-l lasati in fiecare zi singur pentru un sfert de ora, cam asa. Ii puteti lasa haine de-alea voastre, ca sa va simta mirosul, eventual si un os si tv-ul deschis.

1 răspuns:
| Catalina1Alexandru a răspuns:

Am și eu un bichon, iar rasa aceasta nu prea poate fi dresata. Și eu am vrut, dar am înțeles că doar anumite rase de caini pot fi dresate așa ca nu îți mai pierde timpul.