| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!

Am un cățeluș de 3 luni husky și acesta mușcă foarte tare si de picioare, degete etc. Si atunci cand se joaca el stie doar sa muște, a muscat-o si pe verișoara-mea de 6 ani de umar ea fiind mai micuță si ce vazusem nu mi-a venit sa cred, sau atunci cand el mănâncă si pun mana pe el mârâie si nu se oprește sau atunci când apropii ceva de bolul lui chiar si mâna mușcăă si e agresivv, si are doar 3 luni. Fix ieri cand ii dadusem o bucatica de salam l-am mângâiat 2 3 secunde pe cap si m-a muscat de deget de data asta dar foarte tare dupa ce mi-a dat drumul la deget a mai sarit la mine fara sa-i fac nimic!

Va roog TPU ajutati-ma caci nu vr ca părinții mei sa-l dea sau cv de genul asta l am crescut de mic si il iubesc tare mult si nu vreau sa-l pierd!

Mersii!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ii dai sa manance atunci lasa-l sa manance. Deja el considera ca vrei sa-i iei mancarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iei un ziar sau un papuc, si de fiecare data cand face asta, ii dai la curr si ii zici, NU, NU E VOIE! laughing

| christall a răspuns:

Trebuie dus la dresaj ca sa fie invatat cu disciplina. Cainii se vad intr-o haita si daca nu are sef, face el ce crede. Cineva trebuie sa se impuna. Urmareste-l si pe Cesar Milan pe Youtube. A lucrat si cu caini agresivi. Te inspiri de acolo.