| Ionylia08 a întrebat:

Am un catelus micut micut care a fost plin de capuse. Urechile ii erau pline si corpul. Acum numai are capuse si i-am dat si cu solutie de catelusi pentru capuse. Insa, nu poate sa respire deloc bine, face un sunet cand respira si isi trage burta si de asta nu prea poate nici sa manance. Aveti idee ce ii pot face? In perioada asta nu il pot duce nici la veterinar.

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ori, i-ai aplicat mai multe picături decat trebuie, ori a facut alergie la produs, ori a dat in babesioză (boala căpușelor- sper să nu fie, că e grav!). Dacă nu-l vei duce urgent la veterinar, il pierzi. Si până il pierzi, va suferi ca un câine. Sună un veterinar de la oras, suna-i pe toti, roaga-l sa il ajute. Iei cu tine ambalajul produsului si arati ce ai folosit.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Soluția cu care l-ai dat e toxica. Este si normal sa fie bolnav.

| Legion7X a răspuns:

Https://www.pet.veterinarul.ro/sufocarea-la-caini

Poate te ajută cu ceva asta. Sau poate că ar trebui să fi atentă la ce roade, înghite.

| L1m80 a răspuns:

Ori deja este infectat de la capuse, ori solutia a fost prea multa (catelus micut micut), ori...
Si veterinarii au serviciu de urgenta. Cauta.

| Booobooo941 a răspuns:

Are zgarda cumva?