| gardin a întrebat:

Buna TPU am un pui de catelusi care de o luna, de o zi si jumatate nu mai mananca si vomita la inceput a vomitat ce a avut in stomac apoi ceva galben si acum ceva albicios
Sambata i.am dat un fel de sirop pentru deparazitarea interna a avut multi viermisori
De dimineata i am dat ranitidina si ceva pentru starea de voma in cantitati mici amestecat cu miere
De ieri cam dupa ce a vomitat galben am observat ca inghite foarte greu, cred ca are gatul inflamat
Medicul veterinar nu raspunde nu stiu ce sa ii fac ce sa incerc sa ii dau va rog ajutati.ma
Am facut gresit dandu-i pastila cam un varf de lingurita a, fost, pastilele amestecate

4 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Este posibil sa aiba Maladia Carre (jigodia), trebuie sa-l duci neaparat la un veterinar si cat mai curand posibil, Otravire, nu cred ca a avut cu ce sa se otraveasca.

| gardin explică (pentru Raducons):

Daca avea jigodie facea scaun cu sange si mai multe

| DulceataDeCapsuni a răspuns:

Pai daca veterinarul nu raspunde, du-te tu personal la veterinarul catelusului in clinica, cu asa ceva nu este de glumit, du-te cat mai repede posibil ca alfel ai grija sa nu se agreveze

Insanatosire gravnica pentru catelusi, sper sa se faca bine repede sad

| gardin explică (pentru DulceataDeCapsuni):

Pana la urma a raspuns si a zic ca e de la viermisori el a avut foarte multi si mi-a zis sa ii mai dau o injectie dinaceia cu sirop, am cumparat doua cand am fost atunci