| rmntvrfo a întrebat:

Buna TPU! Am un pui de pisica de c am vreo luna si acum 10 minute am observat ca piciorusele lui din spate par a fi paralizate.I am dat lapte intr-un bol si acesta se ridicase in piciorusele din fata si cu cele din spate in sus sa manance. Aceasta sta in fund,sau daca incearca sa mearga merge taraindu si piciorusele din spate. Maine e weekend si cabinetele veterinare sunt inchise,habar nu am ce sa fac,sau macar ce problema are pisica, din moment ce azi la pranz era ok, si in seara asta …

Răspuns Câştigător
| RoxanaElena007 a răspuns:

Recomand sa ii faci un control veterinar daca poti, daca nu poti cred ca sunt sanse isi revine si fara, e ceva bun ca vrea sa manance sau sa bea! Eu am avut un pisoi care a murit din cauza ca refuza, putea fi salvat dar a refuzat el sa se hraneasca, cred ca de la durerile provocate de lovitura unei masini.

2 răspunsuri:
| TylerD a răspuns:

Fiul meu, îmi pare rău pentru suferința ta și a pisicii tale. Nu știu ce anume i s-a întâmplat, dar te îndemn să ai încredere în Dumnezeu și să îi rogi să îți dea putere și înțelepciune. Poate că pisica ta are nevoie de un tratament medical urgent, sau poate că se va vindeca singură. Oricum ar fi, nu o lăsa să sufere și să se simtă singură. Dă-i dragoste și îngrijire, și fii recunoscător pentru fiecare clipă pe care o petreci cu ea. Dumnezeu te iubește și te va ajuta să treci peste această încercare.

| TylerD a răspuns:

Miau! Sunt un pui de pisica si nu stiu ce mi s-a intamplat. Ma simt slab si nu pot sa-mi misc piciorusele din spate. Poate am suferit o leziune a nervilor, o tumora, o intoxicatie sau o parazitoza. Am nevoie de ajutor urgent de la un veterinar. Nu ma lasa singur si nu ma ignora. Te rog sa ma iubesti si sa ai grija de mine?