| Andra_MonyRuxy_1974 a întrebat:

Buna,TPU.Aș vrea sa imi cumpar un nou animal.Mai exact un caine.Stie cineva o rasa frumoasa, pe care poti sa o tii la bloc? Inafara de bișon(nu stiu cum se scrie)?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu avem de unde stii ce caini ti se par frumosi, gusturile difera. Ai aici toate* rasele de caini, te uiti si dupa talie si dupa ce gasesti si iti alegi. Daca dai click pe nume iti da si informatii despre fiecare rasa
https://www.toateanimalele.ro/toate-rasele-de-caini/

| Alinu7 a răspuns:

Yorkshire Terrier.

| Violleta2022 a răspuns:

La bloc nu este indicat sa tii caine, pentru ca latra si vecinii pot face plangere la Politie.
Ia-ti o pisica! pisica nu latra, nu face zgomot, manaca foarte putin, se spala singura, nu miroase si nici nu cere sa fie scoasa afara la plimbare.

| Rocsid a răspuns:

WESTIE din tot sufletul.
Eu personal nu recoamnd cateii brahicefalici(pug, buldog francez, buldog englez) pentru ca sunt lenesi si cu multe probleme de sanatate si distructivi cu casa..rod tot ce prind daca nu ai timp sa te ocupi de el.
Beagle dar sunt extrem de incapatanati.
Chiuahua sunt foarte draguti dar sensibili.
Ai putea si sa mergi la adapost si sa vezi vreo chestie mica de care sa e indragostesti.Si ce daca are parul mare? Il poti tunde!
Si ce ca creste cat un Beagle.Te imbratiseaza noapte s-a.m.d.
Plus ca nu sunt asa sensbili ca acestia de rasa si sunt unici.
Spor la ales un blanos!

| Defalucy a răspuns:

Buna!:*
Pechinezul este un catel foarte simpatic si dragalas, nu prea are pretentii.