| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi dati niste idei de rase de caini, cat mai multe dar nu copy paste, cu argumente. Si sa fie mici. Dar mai necunoscute, nu ca bichon si shih tzu + mama mi-a dat cainele acum cateva zile, era bichon si ma gandesc sa imi iau peste juma de an, cam asa. Dar sa nu spuneti "Iti schimbi cainii ca pe sosete?" pentru ca NU e adevarat. Saptamana asta eu cu mama am plans in continuu dupa catelusa mea dar era agresiva ca avea o boala si a provocat multe probleme mie si surorii mele. Am fost nevoite sa o dam la tara. Deci, sa imi spuneti rase mici de caini si dragalase happy FUNDAAAAA! happy

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ți-ar plăcea să ai un Toy Poodle? Dac-ai ști cât sunt de drăgălași și simpatici... :x
Uite, în linkul de mai jos, mai multe exemplare, deci ai de unde alege:
https://www.youtube.com/watch?v=SYvZS3-6Lzg

| Deliiiia a răspuns:

Bună. Eu am un bichon şi alte alternative ar fi fost Cavalier King Charles Spaniel(absolut superbi) sau beagle. Am văzut la cineva un Chihuahua şi era cât capul bichonului meu, deci dacă îi vrei foarte mici, poţi lua în considerare şi această rasă, sunt mult mai drăguţi în realitate.

| BeagleLover a răspuns (pentru Deliiiia):

Merci de raspuns dar din cate am auzit, cavalier king-ul e bolnavicios, chihuahua poate fi turbat si nici nu imi place cum arata, iar beagle am vrut sa imi iau, dar prietena mea are unul si roade foarte foarte mult. Dar tot iubesc beagle-ii (numele meu de TPU) happy

| Deliiiia a răspuns (pentru BeagleLover):

Dacă ne luăm după ce se aude nu mai cumpărăm niciun animăluţ. Şi bichonul poate avea multe afecţiuni. Că e bolnăvicios sau nu, depinde de unde îl iei şi cum îl creşti. Şi vaccinul antirabic(anti-turbare) e obligatoriu, nu îţi face griji în privinţa asta.

| Deliiiia a răspuns (pentru BeagleLover):

Mai sunt Yorkshire care sunt mici, Shar Pei, Pug.

| BeagleLover a răspuns (pentru Deliiiia):

Aici ai dreptate, dar sincer nu prea as vrea sa ma atasez de el si dupa sa moara de boala.

| TheMusicBoy a răspuns:

Boxer.Sunt ca si oamenii, cand esti trist te fac sa ruzi si sunt foarte cute.Nu prea pot sa iti spun atat de multe despre ei deoarece sunt grabi.Cauta pe net rasa si ai sa vezi ce scrie despre ei. Sper ca te-am ajutat.

| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Poti un pug,buldog fracez si englez,pomeranian,pechinez, yorky, papillon, boston terier, fox terrier

| NaomyTommy a răspuns:

Pomeranian tip boo ( e foarte frumos si micut dar este scump), sorecar( cred ca asa se spune. sunt draguti rautaciosi am avut unul imi placea cand isi ridica buza sa ii se fada coltii), Chihuahua, pechinez, beagle