| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Aș vrea să mă duc cu cățelușa mea la veterinar deoarece am un vaccin mai vechi care nu l-am făcut la timp și am observat zilele recente că blana parcă și-a pierdut din culoare și au apărut mai multe goluri mici de păr. Problema este că pe 24 februarie a fătat, oare e indicat să mă duc? Cățelușă este mix de amstaff și pitbull

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu lipsa vaccinul este de vina, ci hrana incorecta sau insuficienta pe care o mananca zilnic.
Iar cand abia avut pui, are nevoie de 3-4 mese pe zi, pline de carne si nutrenti.
Nu-i indicat sa-i faci vaccin cand abia a fatat puii, fa-i peste 3 luni, cand nu mai alapteaza si sunt ea este refacuta dupa sarcina.

| Iannaaa333 a răspuns:

Nu în nici un caz nu se permite vaccina după naștere deoarece ea este slăbită iar vaccin-ul îi va afecta alăptația referitor la blană stai linistită în această perioadă animalelor li se schimba blana ďi micile goluri din blană nu sunt o mare problemă în timpul nasterii unele cățelușe pot pierde mult păr dar deocamdată hrănește-o cît mai bine deoarece acum are nevoie de cît mai multe vitamine pentru a se reface
Sănătate cățelușei happy