| Cory_Corina_1996 a întrebat:

Astazi mi-am cumparat un hamster pitic asiatic si voiam niste sfaturi in legatura cu comportamentul lui. Cum il pot imblanzi astfel incat sa il pot tine in mana si sa nu se mai sperie de mine? Cam ce fel de mancare pot sa ii dau si cam in ce perioada?

1 răspuns:
| NoFeelings a răspuns:

Buna.
Păi, stai, că doar astăzi l-ai luat. Stai in preajma cuștii lui, și vorbește încet. Fără mișcări bruște sau țipete.
Nu te aventura prea mult, că doare mușcătura.
După câteva zile, îl iei in mână ușor, dar ți mână în cușca.