| ElectricChapel a întrebat:

Bunica mea are un caine batran si bolnav (ultima faza)... din pacate, s-a cam umplut de purici. Dupa o operatie destul de dificila, cainele nu s-a mai putut vindeca, motivul fiind varsta (14 ani). Doctorul a spus ca nu mai este nicio sansa de salvare, insa il putem lasa linistit pana moare. Problema e ca sufera foarte tare, iar bunica e foarte suparata. Ce as putea sa-i fac sa-l mai scap de suferinta respectiva? Eu ma gandeam la ceva letal, insa doctorul veterinar mi-a spus ca fiind sarbatoare, iar de maine incepe postul Sfintilor Petru si Pavel, nu vrea sa ia viata unui animal. Recomandati-mi si mie niste pastile letale... eventual o farmacie veterinara unde as putea gasi ceva letal pentru el. Multumesc

4 răspunsuri:
| AmyGrigoriu a răspuns:

Pai chiar nu te sfatuiesc sa-l omori...

| OnuOnulică a răspuns:

Eu nu te-as sfatui sa il omori... pana la urma chiar daca se chinuie nu trebuie omorat. Nu stiu ce sa ii faci stiu ca e greu si pentru tine sad dar nu e o idee buna sa ii iei viata. sad

| ElectricChapel explică (pentru OnuOnulică):

Nici eu nu vreau sa il omor. insa a devenit si "un sac de purici" (cum spun unii), are rani foarte dureroase si naparleste foarte mult.

| AlexandruLORD a răspuns:

Lasa-l pe el sa moara singur nu sa-l omori tu. Daca tu ai avea o boala letala si cineva tiar da pastile sa te omoare?