| AlexAlexutz12 a întrebat:

Buna TPU.
Cam de o luna mi-a fatat pisica.
Sunt 4 pui 3 gri si unul negrU.
La cel negru nu stiu ce ii apare la ochi de i se lipeste un ochi si nu il poate deschide.
Tot l-am ajutat eu sa i deschid ochiul dar peste o zi tot asa are.
Va rog frumos sa imi spuneti de ce i se intampla asa si ce trebuie sa fac.

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Stergem la ochi cu ceai de musetel. Il lasi la racit si cand mai e putin caldut inmoaie vata sau o carpa ceva si da-i pe la ochi.

5 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

E o chestiune de timp pana vor deschide ochii, asa sunt din nastere.

Daca apar ceva complicatii, poti consulta un medic veterinar.

| RedNose a răspuns (pentru fuzzer):

Au deja o luna, de la 2 saptamani li s-a deschis ochii de tot.

| fuzzer a răspuns (pentru RedNose):

Presupun ca ar fi cazul sa consulti un medic veterinar.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Trebuie sa mai astepi un pic pana ii va da ochisori calumea, cum spune Ioana daca ii mai linge mama lor totul va fi ok.
Keep to calm! puppy dog eyes
Te pup, pa pa! :*

| ioanaioa111 a răspuns:

Puii sunt mici si se joaca stiu din experienta am si eu 4 pui si probabil unul dintre pui l-a lovit in ochisor pe cel negru. Stai linistit trebuie doar sa il cureti ori cum mama lor o sa il linga si ii va trece.