| Hmmhmm23 a întrebat:

Cand imi cumpar Nimfa sa imi iau 2 (mascul si femela)?

Răspuns Câştigător
| ℓαυяα a răspuns:

Poți sa iei doar unul, știu cazuri când au trăit mulți ani și fără pereche.
Dacă vrei doi, sfatul meu este sa ii iei in același timp. Ai grija, uneori nici vânzătorul nu știe sexul papagalilor (eu am vrut sa iau băiat și mi-a dat fata). Dacă ii vezi ca stau unul lângă altul in colivie, se pupa, sa ii iei pe aceia.

| Hmmhmm23 explică (pentru ℓαυяα):

Mutumesc mult pentru ajutor

3 răspunsuri:
| Teodora_Timea_2001 a răspuns:

Buna happy presupun ca Nimfa este o specie de papagal, parerea mea este sa iti iei femela si mascul pentru ca ai avantaje dar daca iei 2 masculi se vor bate si in final se vor omora

| Hmmhmm23 explică (pentru Teodora_Timea_2001):

Am inteles
Multumesc pentru ajutor?