| Karinakari99 a întrebat:

Ce parere aveti despre omoratul cainilor si pisicilor in China?

Răspuns Câştigător
| XxSweetDreamxX a răspuns:

Cainii si pisicile sunt si ele fiinte ca si noi, chiar daca nu vorbesc.Cred ca chinezilor nu le-ar conveni sa ii omoram pentru ca ne enerveaza sau ca asa vrem noi.Eu iubesc foarte mult cainii asa ca nu sunt de acord cu aceste chesti.

3 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Asta se intraba si ei probabil cand noi omoram porcii sau alte animale, nu este nici o diferenta.toate sunt animale.Cand tu nu o sa mai mananci carne de pui sau de porc sau de orice alt animal atunci poti sa te intrebi de ce omoara aia caini si pisicile.

| Trinitygen a răspuns:

This is blasphemy! This is madness!

| giuly a răspuns:

Abia mai au ei loc unde să stea, se sufocă unii pe alţii, nici copii n-au voie să facă. Potăi şi mâţe le trebuie? Plus că poate şi lor li se pare un tabu să mănânci porci, găini...