| Rossa8807 a întrebat:

ce pot face sa împiedic sa nu îmi mai otraveasca vecinii pisicile? Eu nu le pot tine in casa pentru că nu stau, nu știu ce să fac, poliția nici nu mă bagă în seamă ..Scuzați că postez aici, sunt disperata.

21 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-le cusca pisicilor! Daca stai la curte poti sa le faci o cusca mare unde sa se poata misca cat de cat liber.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Schimbă-le locația, dacă vezi că ai în jur oameni răi. Dă-le unor prieteni, se vor obisnui si acolo. Si le poti vizita. E singura variantă, decât sa le vezi întinse pe jos, fără suflare.Tot mai multi oameni sunt nervoși sau bolnavi mintal, iar cu mintea nebunului nu te poti pune. Au pe "cineva" in ei! big grin

| Bizon95 a răspuns:

Hmmm, e cumva TOTUSI posibil ca vreun vecin sa aiba prin curte ceva care le otraveste pentru ca se duc acolo si mananca?

altfel, si cu protectia animalelor e frectie la picior de lemn daca nu ai dovezi, ori presupun ca nici nu stii cine ti-o trage, iar dovezi ar fi camere de supraveghere care nu valoreaza nimic daca pisica nu e otravita la tine in curte, sau camera la gatul pisicii, care sa salveze direct pe internet video (altfel ii ia camera si degeaba ai mai pus-o)

| BuLaNNNeL a răspuns:

Dacă stai la bloc si nu le iei la tine in casa, nici nu strângi după ele, cam au dreptate (asta nu le da dreptul sa le omoare), dar totusi de ce le "ademenesti" daca nu păstrezi curățenia, nu le îngrijești?

| Denisa0954 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Nu asta trebuie sa fie problema. Sunt unii oameni care pur si simplu nu le suportă. Im general pisicile sunt extrem de curate, nu au nevoie sa le îngrijească cineva pentru ca ele o fac singura
Într-adevăr, nu se comanda o pisică de casa cu una care sta afara, dar asta nu inseamna ca cele de afara nu sunt curate
Adică niciodată n ai sa vezi o pisică ca isi face nevoile la fel ca un câine
Vecinii ei suferă clar de demență

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Denisa0954):

N.am văzut pisici care sa-si adune singure rahatul in pungi. Nu mai zic de pisat, probabil o fac in scara blocului. Nici eu nu le suport, dar nu ma apuc sa dau in ele, mai ales sa le omor. Dar, Dacă sta la bloc, le ademeneste si nu curata după ele, vecinii au dreptate (până la punctul cu otrăvirea)

Răspuns utilizator avertizat
| Denisa0954 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Nu ai vazut pentru ca nici nu fac acolo unde e plin de oameni

| Rossa8807 explică (pentru BuLaNNNeL):

Stau la casa nu au purici faceau doar la litiera

| Rossa8807 explică (pentru BuLaNNNeL):

Nu stau la bloc stau la casa daca au ceva contra mea bine dar sa nu se ia de bietele suflete nevinovate

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Rossa8807):

Am inteles. Nu stiu nimic despre pisici ca nu-mi plac nici mie happy, dar asta nu inseamna ca le bat sau le omor. Vecinii tai au o problema cu tine, probabil.

| TheGentleman a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Tot miroase. Mai ales dacă pământul nu este adânc și e numai un strat de nisip

| TheGentleman a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Poate au pus otravă de șoareci și mănâncă șoareci otrăviți sau diverse lichide auto sau de mecanică (de exemplu antigel)

| Yurisa a răspuns:

Editorii TPU mi-au sters raspunsul: nu e vina mea ca nu aveti simtul umorului, dragi editori. Delete this too daca tot?

| Raducons a răspuns:

Poate chiat ii deranjeaza te ai gandit la asta.Sau poate vecinii pun seminte otravite pentru soareci si pisicile ii mananca si asa se otravesc si ele. vomita mereu si slabesc in timp

| Denisa0954 a răspuns:

Protecția animalelor.

| eckblume a răspuns:

Https://www.porumbei.ro/garduri-anti-pisici/ - sa cumperi chestia asta
Sa suni la protectia animalelor daca ai dovezi. Sa vorbesti cu vecinii tai daca nu ai facut asta deja.
Daca ai prea multe incearca sa le cauti stapani. Din pacate asa sunt unii oameni, răi, nemilosi.

Răspuns utilizator avertizat
| BogdanM275 a răspuns:

Singura soluție este protecția animalelor, sau eventual poliția dar pentru trebuie sa ai dovezi clare în acest sens.

| Rossa8807 explică:

Stau la casa nu la bloc

| Metin02 a răspuns:

Daca nu ai un sot care sa ii sperie afla cine face asta si fale si tu ceva