| emilia2000 a întrebat:

Buna TPU.cine imi da sh mie niste statusuri faine?love struck:d

Răspuns Câştigător
| Clarissaaz a răspuns:

Căţeluş cu păru’ creţ, să ai jeepu’ în coteţ şi o vilă cu piscină /Andreea Marin ca vecină, o lopată pentru bani/La Anu şi la Mulţi Ani!
Datorită lipsei de inspiraţie cauzată de absenţa zăpezii de afară vă urez un simplu Crăciun Fericit, şi mega sănătate.
Pe la colturi unii spun că există Moş Crăciun/Că i-ai scris şi c-o să vină să-ţi aducă în pumni lumină/Lângă brad şi lângă foc/Să-ţi aducă mult noroc!
Crăciunul a sosit. zăpada ne-a albit şi criza a venit!
Sunt virusul Mos Craciun. Daca vrei cadouri, trimite telefonul tau la adresa pe care o vei primi in urmatorul mesaj sms.
Ho Ho Ho, ati vazut un ren maro? Sau un spiridus in bleu? S-aveti Mos gustos, bogat, un An Nou de Invidiat, Sanatate, La Multi Ani (si la multi bani)!
E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara…prin zapada Mosul zboara? …Ni se trage de la vin…
Mos Craciun cu suflet bun, Sa va aduca in Ajun, Carduri VISA Diamant, Carnavaluri pe la Rio, Brazilience-n custodie, Haide, gata cu VISAtul, S-a mai ars si cozonacul!
Lovite-ar trenul fericirii, trasnite-ar fulgerul iubirii, cadeti-ar in cap un sac cu bani si un bilet cu La multi ani.
Să ai un Crăciun Fericit şi sa traiesti in Sarbatoare, sa-ti miroasa a brad in casa si a bani in buzunare

Vreau o viata noua! Si de restul’ caramele!

- El si ea, sex in draci. La un moment dat el ingheata intr-o pozitie de statuie. Dupa vreo 10 secunde, tipa intreaba: – Ce faci? – O figura noua. Am invatat-o de pe site-urile porno. Se cheama "buffering".

- Alcool? ce-i ala? nu este in vodkabulariu meu, stai sa-l caut in whiskypedia…

- tu ca mine mai gasesti, eu ca tine nu mai caut…

- Barbatii au doar doua necesitati: sexul si mancarea. Daca vezi ca partenerul tau nu are o erectie, da-i un sandvis.

- Zambeste! E al doilea cel mai frumos lucru pe care il poti face cu buzele.

- Cand barbatul se simte rau, isi cauta sotia. Cand barbatul se simte bine – il cauta sotia!

- De ce e rara o femeie cuminte si frumoasa? De ce atunci cand o gasesti o inseli cu prima zdreanta proasta?

- Da-i unui barbat mana libera si te vei trezi cu ea prin toate locurile!

- Care e cea mai grea limba pentru barbati? PRIMA, ca dupa se invata.
14)Femeilor le plac barbatii plinuti… în zona portofelului…!
15)Spun unii ca e mai bine sa faci dragoste decît razboi, dar daca aveti chef de amîndoua, casatoriti-va!
16)Stiati ca ca 90% din cei care citesc aceasta fraza nu isi dau seama de dublarea cuvantului "ca" de la inceputul
propozitiei?
17)Scopul sotiei este de a cheltui atatia bani, incat sa nu ramana nimic pentru amanta.
18)?- Care-i diferenta dintre o cenusareasa si o printesa? – Cam 6 beri…
19)Pesimistul vede intr-un tnel intunericul, optimistul vede lumina de la capatul lui, realistul vede
luminile trenului care vine…Mecanicul de locomotiva vede trei idioti pe sine.
20)Dintii catre limba : – Daca te presam putin te putem taia! Limba : – O singura injuratura daca rostesc
unei persoane zburati toti.
21)- Din punct de vedere stiintific, dragostea este o reactie chimica. Adevarat? – Da, iar la interactiunea
cu alcoolul se accentueaza!
22)Cand cainele va invata sa vorbeasca, omul isi va pierde si ultimul prieten!

7 răspunsuri:
| star4all a răspuns:

Guided by the secret you gave me, I will traverse the calm of the pale night.
The lacrimos has broken and vanished far away, and now, once more, I want to love his bright world.
I'll keep this dream hidden inside these eyes of mine, until these tears fall into my sullied heart.

As black and white skim through our colourless encounter, a cool finger beckons me.
Like a stubborn piece of ice atop melted water, you softly scoop me up and play with me on your upper lip.
Even so, I will search for that one true love. Your dry eyes have come so far for this moment.
If I could, I would wrap you around me like this and be done.
Night falls and my wish does not come true, but tomorrow brings a new morn.
With your sweet, warm, ill-fated kiss, fill me with colour as if it is the last time the moon will shine upon us.

Joining harmoniously in the dark despair and the future. The moonlight that exposes my sorrow shines coldly.
With the secret you gave me as a companion I proceed into the silence of the blue night.
Lacrimosa Broken and vanishing into the distance I want to love this dazzling world once more.
I hide my dreams within my eyes, until my tained heart receives falling tears.

I wonder, is this place where the sky's blue colour is being dyed the colour of as?
As if pointing out a path, the sky is covered by the spreading colour of darkness.
The you you saw reflected in the mirror through that crack, frightened you in the days that do not seem to be shakened.

| rey2013 a răspuns:

- El si ea, sex in draci. La un moment dat el ingheata intr-o pozitie de statuie. Dupa vreo 10 secunde, tipa intreaba: – Ce faci? – O figura noua. Am invatat-o de pe site-urile porno. Se cheama "buffering".
- Alcool? ce-i ala? nu este in vodkabulariu meu, stai sa-l caut in whiskypedia…
- tu ca mine mai gasesti, eu ca tine nu mai caut…
- Barbatii au doar doua necesitati: sexul si mancarea. Daca vezi ca partenerul tau nu are o erectie, da-i un sandvis.
- Zambeste! E al doilea cel mai frumos lucru pe care il poti face cu buzele.
- Cand barbatul se simte rau, isi cauta sotia. Cand barbatul se simte bine – il cauta sotia!
- De ce e rara o femeie cuminte si frumoasa? De ce atunci cand o gasesti o inseli cu prima zdreanta proasta?
- Da-i unui barbat mana libera si te vei trezi cu ea prin toate locurile!
- Care e cea mai grea limba pentru barbati? PRIMA, ca dupa se invata.
1) Fericirea înseamna sa ai o familie mare, iubitoare, grijulie, închegata, care sa locuiasca într-un alt oras.
2) Barbatii mint mai mult... femeile mint mai bine.
3) Barbatul se naste intre picioarele femeii si tot restul vietii lui lupta sa ajunga din nou acolo, pentru ca
nicaieri nu-i mai frumos ca acasa
4)O sa iubesc ce-mi place. O sa uit ceea ce ma doare. Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna
cu cine merita! Si rea cu cine trebuie!
5)Un om educat niciodata nu va spune: "S-o f. pe mama ta!". El va spune: "Pot sa-ti fiu tata!"
6)Barbatii sunt precum pantofii! cei care iti plac,te costa…foarte putini merita pastrati mai mult de un
sezon…daca nu ii iei potriviti,s-ar putea sa te bata…cei comozi nu te atrag, iar cei care te atrag nu vor sa
intre…unul singur nu e de ajuns decat pentru cenusarese…unii merita lasati la usa…lumea te judeca in
functie de ei…alte femei te invidiaza pentru ai tai, iar tu invidiezi alte femei pentru ai lor…cei sireti
trebuie legati…si ca o regula de aur: toti trebuie calcati in picioare!
7)Daca vrei ca sotia sa te asculte cind vorbesti, vorbeste cu alta femeie. O sa fie numai ochi si urechi.
8)Dragostea este triumful imaginatiei asupra inteligentei!
9)Dupa ce el i-a aratat contul sau din banca, ea a inteles ca-l iubeste la nebunie!
10)un om are dreptul sa se uite in jos la altul doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice!
11)?- Care este cea mai neplacuta ora pentru o femeie?
- Unu fara ceva….
12)Barbatii care nu le înteleg pe femei sînt de doua tipuri: casatoriti si necasatoriti.
13)Barbatul e singurul mascul care-si bate femela. Asta înseamna fie ca el e cel mai brutal dintre toti
masculii, fie ca femeia e cea mai afurisita femela.
14)Femeilor le plac barbatii plinuti… în zona portofelului…!
15)Spun unii ca e mai bine sa faci dragoste decît razboi, dar daca aveti chef de amîndoua, casatoriti-va!
16)Stiati ca ca 90% din cei care citesc aceasta fraza nu isi dau seama de dublarea cuvantului "ca" de la inceputul
propozitiei?
17)Scopul sotiei este de a cheltui atatia bani, incat sa nu ramana nimic pentru amanta.
18)?- Care-i diferenta dintre o cenusareasa si o printesa? – Cam 6 beri…
19)Pesimistul vede intr-un tnel intunericul, optimistul vede lumina de la capatul lui, realistul vede
luminile trenului care vine…Mecanicul de locomotiva vede trei idioti pe sine.
20)Dintii catre limba : – Daca te presam putin te putem taia! Limba : – O singura injuratura daca rostesc
unei persoane zburati toti.
21)- Din punct de vedere stiintific, dragostea este o reactie chimica. Adevarat? – Da, iar la interactiunea

| dariaxloreen a răspuns:

Ce-ai patit papusa de te uiti urat? Ai ceva cu mine sau e doar teama de sine ca sunt mai buna ca tine?

Traducere Engleza: What happened doll look bad? Got something to me or just fear itself that are better than you?

Educat de destin.Simt mult si arat putin!

Traducere Engleza: Educated destiny. I feel more and show a little!

Femeia perfecta e plictisitoare iar barbatul perfect nu exista!

Traducere Engleza: Perfect woman is boring and perfect man does not exist!

Sunt o bucurie pentru cei care ma plac … si o preocupare pentru cei ce ma invidiaza

Traducere Engleza: There are a joy for those who like me... and a concern for those who envy me

Zbor peste tarfe si parerile lor, am defecte dupa care unii mor!

Traducere Engleza: Flying over the whores and their views have flaws and then some die!

Crede in iubire si traieste-ti viata, nimic nu e mai frumos decat sa iubesti

Traducere: Believe in love and live your life, nothing is more beautiful than lov

Parca astazi erai langa mine, acum numai esti, au ramas doar clipele pe care nu pot sa mi le scot din cap

Traducere: Like today you were next to me, now you’re only, remained just linger on that I can get them out of my head

Te vad peste tot nu imi pot imagina viata mea fara tine, sunt atat de multe lucruri pe care nu le pot uita….te iubesc

Traducere: See you everywhere I can not imagine my life without you, there are so many things that you can look … … I love you

Te uiti la el si ma vezi pe mine, iubirea nu imi da pace, inca te mai iubesc si nu stiu cum sa ti-o spun te simt pierduta iubire…. vino in viata mea si totul va fi bine; x

Traducere: You look at him and you see me, love never give me peace, yet you love and i don’t know how to say i feel lost love …. come in my life and everything will be fine; x

Parfumul meu in bluza ta, dragostea mea in sufletul tau, privirea mea in ochii lui ai avut dragostea mea nu ai stiut ce sa faci cu ea de astazi numai sunt al tau!

Traducere: My perfume in your blouse, my love in your soul, my eyes in his eyes you had my love you don’t know what to do with her today only are yours!

| shadovv a răspuns:

Realizezi cat de idiotica esti? Am incercat sa ignor atatea intrebari de genul dar e culmea! Daca nu ai nimic de spus de ce vrei sa ai un status? Esti ratata (in sens de "a rata", nu in sens de jignire)!

| mariusQ a răspuns:

Ai ceva sa-mi spui? Abtinete!:+

| emilia2000 explică:

Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea… "