| nastaseelenacristina a întrebat:

cineva vrea sa cumpere text (versuri melodie)precizez ca e proiect pentru radio, ce suma sa-i cer? Sunt noua in domeniu

5 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Tocmai pentru ca esti noua ar trebui sa mergi spre promovare gratuita decat sa ceri bani.Asta iti va aduce castiguri mai mari pe viitor.Dar oricum daca vrei neaparat sa le vinzi atunci nu cere o suma de la bun inceput pentru ca s-ar putea sa iti iei teapa cerand prea putin.Propune-le sa iti dea sa zicem 30% din incasari.O sa iesi mult mai bine decat sa iti arunce 200-300 de lei.

| HadesSs a răspuns:

Eu le-as da gratuit la inceput sa imi faca reclama si apoi incepi sa ceri bani.

| Balanica12 a răspuns:

Mai bine, nu-i cere bani, nu te gandii la bani, esti noua! tocmai tu ai spus asta. Tie iti trebuie o promovare si asta este un dintre sansele bune pa care le ai. Gandeste la viitor ceva gen o sa vina vedete sa cumpere versurile tale, atunci poti cere bani. Profitul vine mai tarziu nu te gandii la asta chiar daca-i baza de care ai nevoie. Sper ca te-am ajutat, mersi!

| Cristea468 a răspuns:

Nu îi cere fă-ți reclamă